Nežinojimas, dažnai sukelia daug problemų. Yra daugybė dalykų, kurių nežinome. Visgi, kai kalba pasisuka apie finansus, yra dalykų, kuriuos tiesiog privalome žinoti. Jeigu dar nežinote, susipažinkite su dalykais, kurie yra svarbūs ir kuriuos reikia žinoti, norint teisingai valdyti savo finansus.

Kiek ilgai išgyventume, jei netektume darbo. Turint stabilias pajamas, dažnai nė nesusimąstome kas būtų jeigu jų netektume. Rekomenduojama turėti atidėjus bent vieno mėnesio atlyginimą, kad galėtumėte pragyventi laikotarpį, kurio metu nebūtų pajamų. Žinoma, idealu, jeigu pavyksta susitaupyti pinigų ir tokiai dienai jų turėti maždaug tiek, kad užtektų pusei metų. Tuomet būtų stabilesnė finansinė padėtis, o laiko, per kurį būtų galima susirasti kitą darbą turėtų pakakti. Visuomet svarbu žinoti, kiek pinigų turite nenumatytiems atvejams. Jeigu gyvenate nuo atlyginimo iki atlyginimo, reikėtų kažką keisti, nes užklupus netikėtiems atvejams, situacija gali tapti ne itin gera.

Kada bus galima naudotis užtarnauta pensija. Dauguma žmonių mano, jog pensiją gaus tuomet kai jiems sueis 65 metai, tačiau reikia turėti omenyje, kad amžiaus riba vis didėja, todėl gali būti, jog pensijos sulauksite tuomet kai jums sueis 68 ar net daugiau. Būtina apie tai pasidomėti.

Kiek kainuoja naudotis savo debetine arba kreditine kortele užsienio šalyse. Tai gali būti kur kas brangiau nei manote. Daugumai kortelių, taikomi papildomi mokesčiai, kuomet jos naudojamos užsienio šalyse, todėl tai gali pridaryti nemalonumų. Prieš vykstant į užsienį, rekomenduojama pasikonsultuoti su savo banku ir išsiaiškinti kiek svečioje šalyje kainuoja atsiskaitymas kortele ir pinigų išsigryninimas.

Kiek vertos jūsų turimos brangenybės ir papuošalai (encuentra más información aquí). Kadangi aukso ir brangakmenių kainos nuolat kinta, papuošalai gali būti nebeverti tiek, kiek už juos mokėjote arba, jie gali būti verti kur kas daugiau. Jei esate apdraudę savo turtą, reikėtų pasidomėti ar sumos yra panašios, nes tokiu atveju, jei papuošalai būtų pavogti, už juos atlyginta žala gali būti ne tokia kokios buvo tikimasi.

Parduotuvės ne visuomet grąžina pinigus už prekes. Pirkėjų teisės yra ribotos, jei tiesiog persigalvojote ir nebenorite vieno ar kito pirkinio. Kai kurios parduotuvės grąžina pinigus už prekes tik tuomet, jei prekės yra apgadintos, brokuotos arba neveikia. Vadinasi, tiesiog persigalvojus ir nusprendus, jog prekės nebenorite ar ji jums nebereikalinga, pinigus susigrąžinti galėsite ne visada.

Banko telefono numeris. Jei jūsų kortelė buvo pavogta, arba ją „prarijo“ bankomatas, jei pavogė piniginę ar tiesiog ją pamėtėte, nieko nelaukus reikia pranešti savo bankui, kad jis galėtų užblokuoti sąskaitą. Kaip žinia, dažnu atveju, banko telefono numerio neturime arba neprisimename, todėl užtrunka kur kas ilgiau, kol pavyksta susisiekti su banku. Rekomenduojama savo telefone turėti banko telefono numerį, kad bet kuriuo metu galėtumėte su juo susisiekti – https://www.guiasdeproductos.com/planchas-de-pelo/.

Yra daugybė dalykų kurių nežinome, tačiau apie kuriuos turėtume žinoti. Dažnai, vienoje ar kitoje situacijoje suprantame, kad nežinojimas mums pakišo koją. Jei būtume žinoję tam tikrus dalykus, viskas būtų kur kas paprasčiau ir greičiau. Kad taip nenutiktų, jau dabar rekomenduojama pasidomėti minėtais dalykais. Žinant šiuos dalykus, būsite finansiškai saugesni ir nutikus nenumatytiems atvejams, galėsite lengviau juos išspręsti ar bent jau žinosite ko griebtis. Visko žinoti neįmanoma, tačiau yra dalykų, kuriuos žinoti privalome. Žinios leis jaustis laisviau, be to, bus galima pakonsultuoti savo artimuosius ar draugus, kurie vis neranda laiko pasidomėti panašiais finansiniais dalykais.