Mediena yra gamtinis produktas, kurį galima naudoti daugelyje sričių. Ji yra pakankamai lengvai apdorojama ir turi daug gerų savybių. Paprastai mediena naudojama baldų gamybai, statyboms, kurui, popieriaus gamybai ir kitoms pramonės šakoms. Medienos panaudojimo galimybės nėra apibrėžtos, tai universali medžiaga, kuri naudojama daugelyje sričių. Kiekviena medienos rūšis skiriasi ir yra skirtingo kietumo bei tankio, pagal šias savybes nustatoma kam ir kokia mediena yra tinkama.

Daugelis sako, jog geri dalykai, o taip pat ir pinigai ant medžių neauga. Kalbant apie medieną, šį posakį galima interpretuoti savaip. Mediena jau yra medis, tačiau kaip medžiaga ji labai universali, todėl galima sakyti, jog medis užaugina gerą dalyką, kurios panaudojimo galimybės beribės. O ir pinigai gaminami iš medienos, taigi netiesiogine prasme, jie auga ant medžių, tereikia juos pasigaminti. Šiandien medienos suvartojimas yra didžiulis, per metus pasaulyje sunaudojama maždaug 4 mlrd. m3 medienos, daugiausiai jos sunaudojama popieriaus gamybai ir kurui. Yra išskiriamos dvi pagrindinės medienos rūšys, tai spygliuočiai ir lapuočiai. Taip pat yra kieta ir minkšta mediena. Kieta mediena paprastai laikoma lapuočių medžių mediena, tai gali būti uosis, beržas, bukmedis, ąžuolas, raudonmedis, klevas, riešutmedis. Minkštąja mediena laikomi spygliuočiai, pavyzdžiui, pušis, eglė, kiparisas, kedras. Paprastai taip ir yra, jog lapuočių mediena yra kietesnė nei spygliuočių, tačiau ne visuomet. Pavyzdžiui, balsa, yra pakankamai gerai žinomas lapuotis, kuris turėtų būti laikomas kietmedžiu, tačiau iš tiesų yra labai minkštas. Kietmedžių mediena paprastai naudojama baldų gamybai ir įvairioms dekoro detalėms gaminti, spygliuočių mediena labiau tinka statybos darbams.

Jei pažvelgtume į perpjautą medieną pro mikroskopą, pamatytume, jog ji taip pat kaip ir kiti augalai sudaryta iš ląstelių. Ląstelės sudarytos iš trijų medžiagų: celiuliozės, kuri sudaro apie 50%, taip pat lignino ir hemiceliuliozės. Net 99% medienos yra organinė medžiaga. Svarbiausios medienos mikrostruktūros dalys yra: šerdis, branduolys, balana ir žievė. Šerdis yra kamieno centre, kartais ji gali būti pasislinkusi į vieną ar kitą pusę, tačiau dažniausiai yra centre. Kai kurių medžių skersiniuose ir išilginiuose pjūviuose yra aiškiai matyti, jog vidurinė dalis yra tamsesnė už periferinę. Tamsesnės spalvos vidurinė kamieno dalis yra vadinama branduoliu,o šviesioji periferinė dalis – balana. Žievė saugo medį nuo mechaninio sužalojimo bei visų kitų žalingų išorės poveikių. Vidinė medienos struktūra įvairiems medžiams yra skirtinga, tačiau pagrindinės dalys yra tos pačios.

Fiziškai, mediena yra tvirta ir kieta medžiaga, tačiau jei lygintume ją su geležimi, tuomet ji pakankamai lengva ir lanksti. Jei mėgintume nulaužti šakelę rankomis, būtų visai nesunku, tačiau jei bandytume suspausti medieną delne, nieko iš to neišeitų. Vadinasi, mediena yra pakankamai tvirta medžiaga, be to ji visiškai skiriasi nuo geležies ar plastiko ir svarbiausia yra natūrali. Turbūt pati svarbiausia ir geriausia medienos savybė yra ta, jog ji yra ilgaamžė. Tai tik patvirtina faktas, jog archeologai ar kiti tyrinėtojai laikas nuo laiko po žeme atranda senovinius medinius įrankius ir kitus daiktus. Žinoma, jie yra pakitę, tačiau išlikę iki šių dienų, o tai patvirtina šios medžiagos ilgaamžiškumą. Gerųjų medienos savybių yra gana daug, ji ilgaamžė, tvirta, natūrali, turi daugybę panaudojimo galimybių ir yra universali. Tai medžiaga, kurią mums duoda gamta, vadinasi natūralumas yra garantuotas. Medienos gaminiai yra nekenksmingi ir nekelia alergijų, kurios šiandien sutinkamos gana dažnai. Norint apsaugoti sveikatą ir turėti ilgaamžius bei kokybiškus gaminius, verta pasirinkti medieną.