Apsipirkinėjimo priklausomybė, tai tokia pati priklausomybė, kaip ir visos kitos. Šią, kaip ir kitas, labai sunku sumažinti, o gal netgi atsikratyti. Tačiau įdėjus šiek tiek pastangų bei noro, viskas tampa įmanoma bei pasiekiama. Tam gali prireikti netgi draugų ir artimųjų pagalbos. Tad jeigu esate pasiruošęs susipažinti su apsipirkinėjimo priklausomybe, suprasti jog esate priklausomas, bei ją sumažinti, šis straipsnis kaip tik jums.

Pirmiausia, kaip atpažinti, jog esate priklausomas apsipirkinėjimui? Dažniausiai pasireiškia šie ženklai?

  • Jūs turite daug kreditinių kortelių.
  • Išleidžiate daugiau pinigų, nei turite.
  • Jūs turite skolų.
  • Nusipirkę ką nors brangaus, dėl to nejaučiate kaltės.
  • Apsiperkate tam, jog sumažinti neigiamas emocijas.
  • Patiriate didelį džiaugsmą, kai sumokate už pirkinius.
  • Nuolat galvojate apie apsipirkinėjimą.
  • vestiti puliti

Jei bent keletas iš šių ženklų jums tiko, deja turime jums blogą žinią, esate priklausomas nuo apsipirkinėjimo. Yra keletas būdų, kurie sumažina priklausomybę, tačiau jų reikia laikytis gana ilgą laiką tam, jog susidarytų naujas įprotis. Žinant, jog įveikti priklausomybę yra tikras iššūkis, jums prireiks pastangų.

Pirmiausia ką reikėtų padaryti, tai turite būti tikri, ir pripažinti, jog esate priklausomas nuo apsipirkinėjimo. Jei apsipirkinėjate tuomet, kai esate blogos nuotaikos, pakeiskite šį įprotį kuo nors kitu. Užplūdus blogoms emocijoms geriau paskambinkite draugui ar artimiesiems bei išpasakokite savo problemas. Tai padės jums atsikratyti blogų emocijų ir gauti patarimų iš draugų. Galbūt jie pasiūlys linksmą pramogą, kuri jus prablaškys, bei nereikės leisti pinigų nusiperkant daiktus, kurių jums galbūt net nereikės.

Sekantis žingsnis priklausomybės mažinimo link, tai visų elektroninio pašto reklamų atsisakymas. Tikrai, žinoma, kai ateiname patikrinti savo elektroninio pašto, ir jame randame gausybę reklamų su pasiūlymais, bei nuolaidų kuponais, negalime atsisakyti ir susiviliojame pasiūlymais. Prie to prisideda ir apsipirkinėjimas internetu, kuris tik palengvina realų apsipirkinėjimą. Jums nereikia eiti iš namų, o prekes pristato tiesiai į namus. Tai sudaro patogumą jūsų priklausomybei, ir net nepastebėjus prisidedate pilną krepšelį pirkinių. Patenkinate norus tik tam tikram laikui, kol gaunate prekes. Rekomenduojama visus elektroninių parduotuvių puslapius užblokuoti savo naršyklėje bent kurį laiką, ar paprašyti tai padaryti specialisto, jei to nemokate. Tai ne tik neleis jums prisijungti prie svetainių, bet ir su laiku pamiršite, jog tokios egzistuoja. Elektroniniame pašte galite labai paprastai atsisakyti gaunamų reklamų, ir gauti tik patį svarbiausią turinį. Bent taip sumažinsite gaunamų pasiūlymų pagundą ir stengsitės išgydyti priklausomybę. Dar vienas būdas, kurį galite panaudoti kompiuteryje bei internete, tai adblock programėlė, kurią įdiegę į kompiuterį džiaugsitės todėl, jog ji blokuoja daugelį reklamų. Neretai įėjus į naujienų puslapį pasipila gausybė reklamų, kurias reikia išjunginėti, ir dalis jų būna kosmetikos, rūbų parduotuvių reklamos, kuriomis taip pat lengvai susidomima. Ši programėlė darbą padarys už jus, bei neteks pastoviai jų matyti bei išjunginėti. Taip pat siūloma mažiau naudotis kreditinėmis kortelėmis, ir piniginėje turėti tik tam tikrą sumą pinigų jog nekiltų noras jų išleisti daugiau mucchio di vestiti.

Siekiant užtikrinti maksimalų apsipirkinėjimo priklausomybės sumažinimą, reikia perspėti draugus bei artimuosius, jog jie jums padėtų. Einant mieste kartu su jais paprašykite, jog jie neleistų jums pirkti daugiau nei reikia. Pasistenkite mieste nevaikščioti vienas, bei kuo mažiau eiti į parduotuves. Geriau apsipirkti maisto visai savaitei, nei vaikščioti į parduotuvę kiekvieną dieną ir be reikalo leisti pinigus. Taip, žingsnis po žingsnio išsilaisvinsite iš priklausomybės gniaužtų bei nevaržant savo minčių galėsite vaikščioti miesto gatvėmis.