Mediniai baldai visuomet asocijuojasi su aukšta kokybe ir prabanga. Turbūt kiekvienas savo namuose turi kažką iš medienos, tai gali būti masyvus baldas, lova, spinta, stalas, arba mažesni, tokie kaip kėdės, spintelės, staliukai, suolai ir kiti baldai. Mediniai baldai suteikia natūralumo, jaukumo, tačiau namams tai duoda ir prabangos bei subtilumo prieskonį. Mediniai baldai visuomet populiarūs. Mados ateina ir išeina, tačiau mediena madinga visuomet. Žinoma, keičiasi baldų dizainas, formos, gamybos technologijos, tačiau tokie baldai visuomet vertinami.

Mediniai baldai yra ilgaamžiai, estetiški, patvarūs ir higieniški. Juos galima naudoti daugybę metų, seni baldai dar labiau vertinami už savo autentiškumą ir ilgaamžiškumą. Be to, baldus visuomet galima atnaujinti. Mediniai baldai ypač tinka atnaujinimui. Vis dėl to, ne visi medžiai tinka baldų gamybai. Nors nepatyrusiam žmogui, mediena gali pasirodyti vienoda, iš tiesų taip nėra. Tinkamiausia mediena baldams yra nuo 60 iki 100 metų. Tuomet medis būna pakankamai subrendęs ir tinkamas baldams. Per šitiek metų medžiai į save sugeria daugybę drėgmės ir saulės, todėl tai pati natūraliausia baldų gamybos medžiaga. Atrinkus tinkamus medžius, panaudojamas ne visas medis, o tik jo stiebo dalis, kitos dalys nėra tinkamos. Apskritai, medis turi nueiti ilgą kelią, kol tampa baldu, kurį matome prekybos centruose, baldų salonuose ar pas įvairius menininkus. Pirkdami pagamintą baldą, apie jo istoriją nesusimąstome, tačiau istorija tikrai ilga ir spalvinga. Populiariausi medienos variantai gaminant baldus yra uosis, beržas, ąžuolas, pušis, juodalksnis, kartais riešutmedis. Tvirčiausiais laikomi ąžuolo ir uosio masyvo baldai. Tokią medieną galima naudoti svetainės, virtuvės, miegamojo baldams.

Medienos apdirbimas ir technologijos, lemia medienos ilgaamžiškumą ir atsparumą. Ne visos medienos rūšys yra vienodai atsparios ir tinka visų baldų gamybai. Vidaus baldams geriausia naudoti ąžuolo medieną, ji laikoma atspariausia, tačiau taip pat vertinami ir beržo baldai. Beržo mediena pakankamai tvirta, o medienos struktūra yra tolygi, be to ši medienos rūšis pasižymi vienaspalviškumu. Pušies mediena labiau tinka lauko baldų gamybai, kadangi tai pakankamai minkšta ir linkusi keisti spalvą mediena, be to joje yra nemažai šakų, kurios nelabai tinka vidaus baldams, naudoti pušies baldus namie gana nepraktiška, tačiau lauke jie atrodo gana neblogai. Kai kurie mediniai baldai atrodo nuobodūs, tačiau tai tokia žaliava iš kurios galima išgauti įvairiausias formas ir sukurti netikėčiausius sprendimus. Taip pat, kiekvienos rūšies mediena turi savitą atspalvį, kurį galima derinti prie interjero. Belieka tik išsirinkti. Patyrę baldų gamintojai tikrai patars ir atsakys į visus jums rūpimus klausimus apie tinkamiausią medieną, bei kaip vėliau ją prižiūrėti. Pirkėjams visuomet svarbi kaina, todėl renkantis baldus į tai ganėtinai smarkiai atsižvelgiama. Vis dėlto vertinantys kokybę ir ilgaamžiškumą, linkę sumokėti brangiau, tačiau turėti galbūt vienetinius ir tikrai kokybiškus bei ilgaamžius baldus, kuriuos vėliau galės perduoti kitoms kartoms. Tokių baldų vertė išlieka net ir po daugelio metų.

Mediena iš ties universali. Ji tikrai nėra nuobodi kaip kai kurie gali manyti. Pavarčius naujausius medinių baldų katalogus bei pasidomėjus tendencijomis kituose šaltiniuose, akivaizdu, jog mediena taip pat gali atrodyti moderniai ir stilingai. Mediniai akcentai visuomet papuošia interjerą, galima rinktis mažas detales ar smulkius baldus, bei interjero aksesuarus, kurie pagyvina ir suteikia jaukumo. Šiandien baldų ir visų kitų dalykų pasiūla yra didžiulė, tačiau mediena tiks net ir išrankiausiam skoniui. Tereikia išsirinkti patikimą meistrą, kuris išpildys visus jūsų poreikius.