Medžiai ir mediena neatsiejama civilizacijos dalis, kuri vaidina svarbų vaidmenį mūsų gyvenime. Žmonija naudoja medieną kurui, popieriui, statyboms, baldams, įvairiems įrankiams ir daugybei kitų sričių. Medienos paklausa vis didėja, deja tai įtakoja ir miškų kirtimą, o miškai yra svarbūs ir reikalingi. Visgi, mediena mūsų gyvenimuose užima svarbią vietą, daugelis net nesusimąsto, jog medžiai, mediena bei jos gaminiai mus lydi kiekviename žingsnyje. Atėmus iš žmonijos medieną, būtų atimama praktiškai viskas. Tai viena natūraliausių žaliavų, kurios panaudojimo galimybės beribės.

Mediena yra universali, o svarbiausia jog ji yra ilgaamžė. Kasdieniniame gyvenime nuolat susiduriame su mediena. Kasdien naudojame popierių, pieštukus, rašomuosius stalus, skaitome laikraščius, vaikštome medinėmis grindimis, varstome medines duris ir panašiai. Mediena mus lydi visur. Ji yra unikali, visi mediniai daiktai yra saviti ir nepakartojami, niekada nerastume vienodo medinio gaminio, nes medienos tekstūra yra savita, kiekvienas jos gabalėlis yra vis kitoks. Tai medinius gaminius daro dar mielesnius ir vertingesnius. Įprastiniame gyvenime medieną sutinkame dažnai ir žinome pagrindinius jos panaudojimo būdus, tačiau nė nesusimąstome, jog mediena gali būti naudojama ir gaminant automobilių dalis, kompiuterių ekranus, kosmetiką, maisto priedus ir net drabužius. Sunku patikėti, tačiau tai tiesa. Mediena natūrali, prireikus ją galima atnaujinti, todėl ji tarnauja daugelį metų. Gerąsias medienos savybes būtų galima vardinti ir vardinti, tačiau vis dažniau girdime, jog kasmet medienos sunaudojama labai daug, o tai reiškia, jog iškertama daug miškų ir tokiu būdu mažėja augmenija. Miestuose taip pat vis rečiau galima išvysti žaliąsias zonas, didžiąją miestų dalį užima įvairūs pastatai, palikdami vis mažiau vietos parkams ir kitoms laisvalaikio erdvėms, kuriose būtų galima pakvėpuoti grynu oru ir pasimėgauti medžiais bei žalia gamta. Miestų augimas ir pramonės vystymasis yra sveikintinas dalykas, tačiau nereikia užmiršti ir ekologijos. Apie ją kalbama daug, tačiau kartais tai tik kalbos, visuomenės veiksmai dažnai prieštarauja viešai išsakomoms mintims ir siūlymams.

Namuose pabandžius surasti daiktus, kurie pagaminti iš medienos, tai sudarytų didžiąją dalį viso namie turimo turto. Kiekvienuose namuose galima rasti popieriaus, vienkartinių rankšluosčių, rėmelių, laikraščių, žurnalų, baldų, žaislų, virtuvės įrankių, statulėlių, lentynų ir kitų dalykų, pagamintų iš medienos. Jei staiga jų neliktų, nebežinotume kaip gyventi, tai kasdien naudojami daiktai, kurie palengvina gyvenimus. Kasmet skelbiamos akcijos, kurių metu sodinami medeliai. Šios akcijos labai sveikintinos, nes kasdien iškertami didžiuliai miškų plotai. Tik žmonija gali padėti su tuo kovoti. Atsodinant miškus ir parkus, bus išsaugomas švarus oras, žalia gamta ir medžiai. Net ir žinoma patarlė byloja, jog „Vyras per savo gyvenimą turi pasodinti medį, pastatyti namą ir užauginti vaiką“. Jei kiekvienas žmogus, ne tik vyrai, pasodintų bent po vieną medelį, augmenija klestėtų ir rizika, jog ji išnyks būtų visai mažytė. Kiekvienas gyventojas turi kovoti už gyvą aplinką, augmeniją ir ekologišką visuomenę. Tam, kad ir toliau galėtume gyventi įprastinį gyvenimą ir naudotis visais gyvenimo privalumais, daiktais ir energija, reikia stengtis prisidėti prie gamtos tausojimo. Jei kasmet iškertama daugybė miškų, reikia juos atsodinti.

Apsižvalgius, smagu matyti ne tik daiktus, kurie pagaminti iš medienos, ne tik jausti medienos gaminamą šilumą, tačiau ir matyti po langu stovintį medelį. Medienos panaudojimo galimybės beribės, todėl įvairiausių daiktų ir kito jos panaudojimo sąrašas tikriausiai neturėtų pabaigos. Kol yra medžių, galime gyventi patogiai ir pilnavertiškai, visai nebūtina atsisakyti medienos gaminių, tiesiog reikia saugoti juos ir pačius medžius. Taip išsaugosime galimybę ir toliau gyventi komfortiškai ir laimingai.