Kategorija: Medienos baldai

Medinių baldų priežiūra

Mediniai baldai labai vertingi, jie suteikia namams prabangos, išskirtinumo bei jaukumo. Medinės detalės puošia namus ir paįvairiną įprastinius dizaino sprendimus, be to, šie baldai turi išliekamąją vertę. Mediniai baldai atrodo prabangiai ir solidžiai, jie natūralūs ir ilgaamžiai tačiau, norint, jog tokie baldai tarnautų ilgai ir nenusidėvėtų, jiems reikalinga ypatinga priežiūra. Tinkamai prižiūrimi mediniai baldai, gali tarnauti ir kelis šimtmečius. Mediena, yra natūralus produktas, todėl laikui bėgant gali šiek tiek keistis baldo spalva, tačiau tai visiškai neįtakoja baldo kokybės.

Pagrindiniai aspektai į kuriuos reikia atkreipti dėmesį norint išlaikyti baldų kokybę, tai tinkama baldo pastatymo vieta, priežiūra ir laikymo sąlygos. Mediena itin nemėgsta vandens, drėgmės, staigių temperatūros pasikeitimų, saulės, karščio ir šalčio. Jei baldas apipilamas vandeniu, nedelsiant reikia jį nusausinti. Taip pat geriau baldus statyti ten, kur būtų kuo mažiau tiesioginių saulės spindulių ar šilumos sklindančios nuo radiatorių, tokia šiluma gali neigiamai paveikti baldo būklę, mediena ima skilinėti, keičiasi spalva, išvaizda. Štai keletas pagrindinių, medinių baldų priežiūros patarimų, padėsiančių baldus apsaugoti nuo greito nusidėvėjimo ir kitų neigiamų faktorių.

 • Norint apsaugoti baldus nuo blukimo, patartina jos laikyti vietoje, kurioje nėra tiesioginių saulės spindulių.
 • Radiatoriai, taip pat nėra pati tinkamiausia vieta mediniams baldams. Taigi, juos reikėtų statyti atokiau, taip bus išvengiama temperatūros svyravimų, kurie nėra naudingi medienai.
 • Reikia reguliariai valyti dulkes, jei būtina kas 5-6 mėnesius nupoliruokite baldų paviršių. Kad nuvalius dulkes, jos nepakiltų į orą ir vėl nesusėstų ant baldų, šiek tiek sudrėkinkite audinį, kuriuo valomi baldai.
 • Kad valant baldus, reikėtų kuo mažiau trinti, patartina naudoti gerai sugeriančias valymo medžiagas ir priemones.
 • Jei ant baldų tiesiami apdangalai, dedamos servetėlės ar kiti dekoro elementai, patartina atidžiai apžiūrėti ar jie nepažeis medienos ir nepaliks nepageidaujamų dėmių. Servetėlės ir apdangalai apsaugo baldus nuo dėvėjimosi, tačiau reikia pasirinkti tinkamus audinius ir įsitikinti, jog jie nedažo.
 • Statant ir dėliojant įvairias dekoracijas, servizus ir kitas puošmenas ant medinių baldų, reikia stengtis jų neperkrauti ir nestatyti ant jų per didelio svorio.
 • Patartina nelaikyti plastikinių arba guminių daiktų ant medinių baldų paviršiaus.
 • Baldų stumdymas nėra pati geriausia mintis, reikėtų stengtis baldus pernešti, taip apsaugosite ne tik baldus, tačiau ir grindis.
 • Kvepalai, alkoholis ir kitokie medikamentai gali apgadinti apdailą, todėl patekus šioms medžiagoms ant baldų, reikia nedelsiant jas nuvalyti.
 • Vanduo taip pat gali pakenkti, todėl jį reikia gerai nuvalyti ir nusausinti paviršių. Vanduo gali blukinti ar palikti šviesias dėmes.
 • Jei namuose pakankamai drėgna, reikėtų naudoti drėgmės sugėrėjus ir kitokias medžiagas, padedančias sausinti orą. Mediniai baldai nemėgsta drėgmės, nuo jos baldai plečiasi.
 • Jeigu ant baldo statomas karštas puodelis ar kitas karštas daiktas, patartina padėti padėkliuką ir ant jo statyti karštus daiktus.

Dažnai baldai turi ir gamintojo instrukcijas, jose gali būti nurodyti tam tikri patarimai, atkreipkite dėmesį į tokius patarimus, jie padės ilgiau išsaugoti baldus nepakitusius. Mediniai baldai yra puiki investicija, įsigijus tokius baldus, juos galima naudoti visą gyvenimą, o vėliau perduoti ir ateities kartoms. Kadangi baldai padaryti iš natūralios medžiagos medienos, juos galima nesunkiai restauruoti ir atnaujinti, todėl baldai universalūs ir ilgaamžiai. Tinkama baldų priežiūra ir priemonių pasirinkimas, padės džiaugtis baldais daugelį metų.

Medinių baldų įvairovė

Šiandien rinka pripildyta įvairiausiais gaminiais. Galime nusipirkti viską ko geidžia širdis. Renkantis baldus, konkuruoja dvi pagrindinės medžiagos, tai mediena ir plastikas. Iš abiejų gaminami įmantriausių formų ir dizaino baldai. Plastikiniai baldai populiaresni dėl savo mažesnės kainos ir paprastesnės priežiūros, tuo tarpu medinius baldus mieliau renkasi žmonės vertinantys prabangą, ilgaamžiškumą ir kokybę. Plastikas bei mediena naudojami įvairiausiems tikslas, tačiau jie taip pat puikiai tinka ir baldų gamybai. Mediniai baldai dažniausiai gaminami pagal individualius užsakymus, todėl klientai gali patys susikurti savo norimo baldo dizainą, kurį vėliau išpildo medienos meistrai.

Populiariausiais mediniais baldais vis dar išlieka rašomieji bei valgomojo stalai, lovos, kėdės, spintos, svetainės baldai, lentynos, virtuvės baldai, spintelės, taip pat lauko baldai, suolai. Medinius baldus renkasi ir biurai, norintys išsiskirti savo savitu stiliumi ir atrodyti prestižiškai. Daugumai žmonių nėra labai svarbu iš kokios medžiagos pagaminti baldai. Vis dėlto, laikui bėgant, plastikiniai baldai gali sukelti tam tikrus sveikatos sutrikimus, dėl jų sudėtyje esančių nenatūralių medžiagų. Žinoma, sveikatos problemų gali ir nebūti, tačiau nenorintys rizikuoti savo sveikata, mieliau renkasi medinius gaminius. Kaip jau žinoma, mediena yra pati natūraliausia medžiaga, todėl iš jos pagaminti baldai ir kiti gaminiai yra saugūs ir nekelia alergijų bei kitų sveikatos problemų. Taip pat, mediniai baldai yra kur kas patvaresni ir ilgaamžiškesni nei kiti baldai, todėl nereikia abejoti jų kokybe. Tokie baldai tikrai greitai nesusidėvės ir jų nereikės pakeisti naujais. Kalbant apie plastikinius baldus, jų kaina yra žemesnė, todėl kartais nuo to gali nukentėti kokybė, baldai greičiau sulūžta ir nusidėvi. Nepaisant to, plastikiniai baldai taip pat yra puikus sprendimas tiek namams, tiek biurui ar net sodui. Be to, plastikinius baldus lengviau prižiūrėti, o jų dizainas labiau dera prie modernaus interjero. Mediniai baldai pasižymi prabangia išvaizda. Nebūtinai baldas turi būti pilnas raižinių ar kitų ornamentų, puošybos elementų, pati mediena jau atrodo prabangiai ir kokybiškai. Taigi, turint medinius baldus net ir labai nesistengiant, prabangos įspūdis yra sukuriamas. Nereikia nuvertinti ir plastikinių baldų, jie taip pat gali atrodyti prabangiai, o kartais net ir geriau nei mediniai, kuriuos baldus rinktis, nusprendžia pats žmogus.

Mediena yra labai universali, todėl iš jos gali būti gaminami ir nestandartiniai baldai. Paprastai iš lygiai nušlifuotų ir tinkamai apdirbtų medinių lentų yra gaminami stalai, spintos, lovos. Lauko baldams dažniau pasirenkami rąstai, jie reikalauja mažiau apdirbimo, tačiau neatsilieka savo išvaizda ir kokybe. Dabar ypač populiarėja baldai, pagaminti iš medinių palečių. Anksčiau medinės paletės būdavo išmetamos arba atiduodamos perdirbimui, tačiau laikui bėgant atsirado dailidžių, kurie sugalvojo, jog paletės puikiai tinka baldų gamybai. Šiandien iš tokių palečių galima pagaminti gana nemažai baldų. Iš jų gaminami stalai, kėdės, lovos, lentynos, indaujos, netgi sofos ir foteliai. Dažniausiai gaminami lauko baldai, tačiau baldai pagaminti iš medinių palečių puikiai dera ir prie kambario interjero.

Geras meistras ir iš paprastų medžiagų gali pagaminti neįtikėtinus baldus, kurie atrodo kokybiškai ir yra tvirti. Tereikia turėti idėją ir noro dirbti, suderinus abu elementus, gimsta neįtikėtini projektai. Renkantis baldus svarbiausias nuspręsti ko iš tiesų norima ir kuo turi pasižymėti baldas. Jei reikia kokybės, natūralumo ir ilgaamžiškumo, tuomet verta rinktis medinius baldus. Na, o jei svarbiausias šiuolaikiškumas, lengva priežiūra, bei kainos ir kokybės santykis, tuomet galima rinktis plastikinius baldus. Ir vieni ir kiti badai tikrai atrodo gražiai ir atitinka kiekvieno poreikius.

Kokia mediena tinka baldų gamybai?

Mediniai baldai visuomet asocijuojasi su aukšta kokybe ir prabanga. Turbūt kiekvienas savo namuose turi kažką iš medienos, tai gali būti masyvus baldas, lova, spinta, stalas, arba mažesni, tokie kaip kėdės, spintelės, staliukai, suolai ir kiti baldai. Mediniai baldai suteikia natūralumo, jaukumo, tačiau namams tai duoda ir prabangos bei subtilumo prieskonį. Mediniai baldai visuomet populiarūs. Mados ateina ir išeina, tačiau mediena madinga visuomet. Žinoma, keičiasi baldų dizainas, formos, gamybos technologijos, tačiau tokie baldai visuomet vertinami.

Mediniai baldai yra ilgaamžiai, estetiški, patvarūs ir higieniški. Juos galima naudoti daugybę metų, seni baldai dar labiau vertinami už savo autentiškumą ir ilgaamžiškumą. Be to, baldus visuomet galima atnaujinti. Mediniai baldai ypač tinka atnaujinimui. Vis dėl to, ne visi medžiai tinka baldų gamybai. Nors nepatyrusiam žmogui, mediena gali pasirodyti vienoda, iš tiesų taip nėra. Tinkamiausia mediena baldams yra nuo 60 iki 100 metų. Tuomet medis būna pakankamai subrendęs ir tinkamas baldams. Per šitiek metų medžiai į save sugeria daugybę drėgmės ir saulės, todėl tai pati natūraliausia baldų gamybos medžiaga. Atrinkus tinkamus medžius, panaudojamas ne visas medis, o tik jo stiebo dalis, kitos dalys nėra tinkamos. Apskritai, medis turi nueiti ilgą kelią, kol tampa baldu, kurį matome prekybos centruose, baldų salonuose ar pas įvairius menininkus. Pirkdami pagamintą baldą, apie jo istoriją nesusimąstome, tačiau istorija tikrai ilga ir spalvinga. Populiariausi medienos variantai gaminant baldus yra uosis, beržas, ąžuolas, pušis, juodalksnis, kartais riešutmedis. Tvirčiausiais laikomi ąžuolo ir uosio masyvo baldai. Tokią medieną galima naudoti svetainės, virtuvės, miegamojo baldams.

Medienos apdirbimas ir technologijos, lemia medienos ilgaamžiškumą ir atsparumą. Ne visos medienos rūšys yra vienodai atsparios ir tinka visų baldų gamybai. Vidaus baldams geriausia naudoti ąžuolo medieną, ji laikoma atspariausia, tačiau taip pat vertinami ir beržo baldai. Beržo mediena pakankamai tvirta, o medienos struktūra yra tolygi, be to ši medienos rūšis pasižymi vienaspalviškumu. Pušies mediena labiau tinka lauko baldų gamybai, kadangi tai pakankamai minkšta ir linkusi keisti spalvą mediena, be to joje yra nemažai šakų, kurios nelabai tinka vidaus baldams, naudoti pušies baldus namie gana nepraktiška, tačiau lauke jie atrodo gana neblogai. Kai kurie mediniai baldai atrodo nuobodūs, tačiau tai tokia žaliava iš kurios galima išgauti įvairiausias formas ir sukurti netikėčiausius sprendimus. Taip pat, kiekvienos rūšies mediena turi savitą atspalvį, kurį galima derinti prie interjero. Belieka tik išsirinkti. Patyrę baldų gamintojai tikrai patars ir atsakys į visus jums rūpimus klausimus apie tinkamiausią medieną, bei kaip vėliau ją prižiūrėti. Pirkėjams visuomet svarbi kaina, todėl renkantis baldus į tai ganėtinai smarkiai atsižvelgiama. Vis dėlto vertinantys kokybę ir ilgaamžiškumą, linkę sumokėti brangiau, tačiau turėti galbūt vienetinius ir tikrai kokybiškus bei ilgaamžius baldus, kuriuos vėliau galės perduoti kitoms kartoms. Tokių baldų vertė išlieka net ir po daugelio metų.

Mediena iš ties universali. Ji tikrai nėra nuobodi kaip kai kurie gali manyti. Pavarčius naujausius medinių baldų katalogus bei pasidomėjus tendencijomis kituose šaltiniuose, akivaizdu, jog mediena taip pat gali atrodyti moderniai ir stilingai. Mediniai akcentai visuomet papuošia interjerą, galima rinktis mažas detales ar smulkius baldus, bei interjero aksesuarus, kurie pagyvina ir suteikia jaukumo. Šiandien baldų ir visų kitų dalykų pasiūla yra didžiulė, tačiau mediena tiks net ir išrankiausiam skoniui. Tereikia išsirinkti patikimą meistrą, kuris išpildys visus jūsų poreikius.