Kategorija: Medienos panaudojimo

Mediniai namų puošybos elementai suteikia jaukumo

Susikurti jaukius namus nėra paprasta, neretai tai pareikalauja daug laiko ir kūrybiškumo. Daugelis mano, jog jaukūs gali būti tik erdvūs, dideli ir prabangūs namai. Taip manantieji labai klysta, jaukumas slypi paprastume ir detalėse. Norint susikurti jaukius namus, visai nereikia išleisti daugybės pinigų, tam tiesiog reikia kūrybiškumo ir įvairiausių smulkmenų.

Nuo ko gi pradėti? Tai labai dažnai užduodamas klausimas. Jaukumas yra asmeninis dalykas, norint prisijaukinti namus, juos rengiant ar puošiant reikia įdėti daug meilės. Prabangūs daiktai, jaukumo nesuteiks, tam reikia įvairių detalių ir smulkmenų. Tačiau viena svarbiausių taisyklių – neapkrauti namų bereikalingais daiktais. Namai nėra sandėlis, kad į jį galėtume krauti viską. Su baldais nereikia persistengti, jei namai mažesni, stenkitės juose statyti kuo mažiau baldų, didesnėje erdvėje baldų išdėstymas gali būti įvairesnis, tačiau persistengti nereikėtų. Taip pat, labai svarbios spalvos. Jaukūs namai paprastai būna švelnių, nerėkiančių spalvų. Itin spalvoti ir ryškūs namai, ne visuomet atrodo patraukliai ir jaukiai. Spalvos turėtų būti ramios, tačiau nereikia apsiriboti tik viena spalva, nes tuomet bus nuobodu. Naudokite keletą tarpusavyje derančių spalvų, o ryškiomis detalėmis užpildykite tuštumą. Su detalėmis taip pat nereikia persistengti. Nebūtina nukrauti lentynų visomis turimomis statulėlėmis, gėlėmis ir kitais daiktais.

Interjerą labai puošia medinės detalės. Jaukumo visuomet suteikia mediniai nuotraukų rėmeliai, medinės vazos, lentynos, taip pat saikingai naudojamos įvairios medinės smulkmenos. Apstatyti namus vien mediniais baldais ar detalėmis neverta, tai neatrodys skoningai ir nesuteiks jaukumo, reikia akcentuoti detales, tačiau stengtis jų nepadauginti. Dabar itin populiarūs mediniai užrašai, kuriuose susipina tokie žodžiai kaip: šeima, meilė, laimė, ponas ir ponia. Galima sugalvoti įvairiausių variantų ir frazių, o tokius žodžius galima pasidėti ant lentynos, perkelti juos ant paveikslo arba pakabinti ant sienos. Pasirinkę medines detales nesuklysite, paprastai jos pagamintos su meile yra kokybiškos ir ilgaamžės. Mediena yra ekologiška ir nekenksminga aplinkai, todėl drąsiai galima rinktis medinius puošybos elementus ir detales. Jaukumo taip pat suteikia ir augalai, viena kita gyva gėlė tikrai nepamaišys, tačiau nereikia namų paversti botanikos sodu.

Kuriant namo ar kiemo dizainą taip pat galima apsvarstyti medinių detalių variantus. Anksčiau namai būdavo puošiami medinėmis langinėmis, jos suteikia autentiškumo ir sukelia sentimentus. Nuomonė, jog langinės yra atgyvenęs dalykas yra gana klaidinga, pasitelkus naujas technologijas ir apžvelgus naujausias namų statybos tendencijas, matyti, jog mediniai namai vėl tampa madingi. Langinės mediniam namui suteikia žavesio, vien jau iš pažiūros mamas atrodo jaukus, pasinaudojus šiuolaikiniais dizaino sprendimais langinės neatrodys nuobodžiai ir senoviškai, be to, langinės suteikia namams šilumos. Dizaineriai taip pat teigia, jog naujakuriai vis dažniau renkasi namus puoštus langinėmis, žinoma jos labai skiriasi nuo anų laikų langinių ir atrodo visai kitaip, tačiau jos suteikia jaukumo ir išskirtinumo.

Detalėse slypi visko paslaptis. Jos svarbios ne tik interjere, visose situacijose detalės atlieka svarbų vaidmenį. Taip yra ir su namų puošyba. Mediniai elementai yra natūralūs, o tai kas natūralu, yra ir jauku. Į interjerą įtraukiant įdomių medinių aksesuarų, elementų bei smulkmenų, pamatysite, jog namai tampa jaukūs ir mieli. Kiekvienas jaukumą gali suvokti savitai, svarbiausia, jog jauku būtų jums patiems, o jei jausitės gerai jūs, gerai jausis ir tie, kurie pas jus apsilankys. Nereikia bijoti medienos, ir mediniai daiktai gali atrodyti šiuolaikiškai ir stilingai. Pavartykite naujausius namų interjero žurnalus, apsilankykite interjero puošybos parduotuvėse ir pastebėsite, jog mediniai elementai papuošia, bei kuria jaukumą.

Mediniai namai

Jeigu svajojate apie namo statybą, tikriausiai kyla įvairiausių minčių ir idėjų. Sunku išsirinkti geriausią variantą. Dabar pasiūla ir technologijos labai patobulėjo, todėl galima rinktis įvairiausias technologijas ir įrengimus, leidžiančius pasistatyti svajonių namus. Statyboms dažniausiai naudojamos plytos ir blokai, tačiau taip pat populiaru statyti ir medinius namus. Tokius namus statydavo ir mūsų protėviai. Šiandien technologijų pagalba, galima susikurti tokius namus, apie kuriuos visuomet svajojome, o mediena yra viena tų medžiagų, kuri padės susikurti jaukų ir prabangų būstą.

Anksčiau buvo įprasta statyti medinius namus, tai buvo vieni paprasčiausių būstų, vėliau keitėsi technologijos, statybinės medžiagos, pradėti statyti plytiniai, blokiniai namai. Mediniai namai tarsi tapo nustumti į šoną ir mažiau populiarūs. Vis dėlto, laikui bėgant, atsitiko taip, jog dabar mediniai namai gali būti laikomi netgi prestižiniais. Yra nuominių, jog mediniai namai atgyvenę ir sukrypę. Dar daug tokių galima išvysti kaimuose ir mažesniuose miesteliuose. Tokie namai paprastai būdavo be pamatų, todėl jie susmuko, lentos pradėjo dilti, namai paseno ir tapo nesaugūs. Taip buvo anksčiau, dabar viskas yra kitaip, gerai pastatytas ir tinkamai prižiūrimas medinis namas gali tarnauti net iki 200 metų. Kalbant apie ilgaamžiškumą, turint medinį namą, remonto nereikia daryti taip dažnai kaip mūriniame ar kitokiame name. Žinoma medieną, rąstus veikia saulės spinduliai, temperatūrų kaita, lietus, todėl kas keletą metų reikėtų namus padengti papildomu dažų sluoksniu. Iš vidaus to daryti nereikia taip dažnai, remonto gali prireikti gal tik po 12 metų. Taigi, pasistatę tokio tipo namą, ilgą laiko tarpą galėsite gyventi ramiai ir negalvoti apie remontą. Nors mediniai namai turi būti tinkamai prižiūrimi, tinkamai pasirinkta mediena, teisingas jos impregnavimas, dažymas ir kiti teisingai padaryti sprendimai užtikrins namų ilgaamžiškumą ir tvirtumą.

Nors lietuviai dažniau iš medienos stato vasarnamius ar sodo namelius, pasirinkę statyti medinį namą, tikrai neprašaus pro šalį. Tai pati ekologiškiausia ir natūraliausia medžiaga. Mediniai namai kvėpuoja, todėl jiems nereikia papildomų kondicionavimo sistemų. Taip pat mediniuose namuose nėra sauso oro. Tokie namai saugūs ir nekelia alergijų. Mediniai namai greitai prišyla ir ilgai išlaiko šilumą. Kol kas mediniai namai populiariausi Europoje ir Skandinavijos šalyse, ten didžioji dauguma namų yra mediniai. Tačiau ši mada, jeigu taip būtų galima pavadinti, pamažu ateina ir į Baltijos šalis. Dauguma žmonių įsitikinę, jog medinis namas gali lengviau sudegti. Reikia paminėti, jog nuo gaisro nėra apsaugotas nė vienas, o sudegti gali bet koks namas. Statant medinį būstą, galima jį susiprojektuoti taip kaip norisi, iš medienos galima daryti įvairiausius sprendimus. Dar vienas medinio namo privalumas yra tas, jog jo statybos kaina vis dar yra pigesnė nei mūrinio, o dažnam lietuviui tai labai aktualu. Pigiau yra todėl, kad mažiau kainuoja medžiagos ir darbo jėga. Nors mediniai namai pigesni, dažnam asmeniui tai vis tiek gana didelė suma, todėl galima pasiimti greitąją paskolą arba būsto paskolą. Greitoji paskola gelbės, jei trūksta tik nedidelės sumos, jei trūksta daugiau, verta pagalvoti apie ilgalaikės paskolos galimybes.

Kiekvienas gali rinktis tai, kas labiausiai patinka ir atitinka poreikius. Vieniems labiau patinka mūriniai namai, kiti mieliau renkasi medį. Mediniai namai pirmauja daugelyje sričių, jie ekonomiški, ekologiški, draugiški aplinkai ir sveikatai, nekelia alergijų, o ir kainuoja pigiau. Žinoma, statant bet kokį namą reikia konsultuotis su ekspertais, ir aptarti visus statybos ir technologijų niuansus. Viską suderinus ir apsvarsčius iki smulkmenų, pasirinkus medieną, galima turėti tikrai jaukius, šiltus ir prabangius namus.