Susikurti jaukius namus nėra paprasta, neretai tai pareikalauja daug laiko ir kūrybiškumo. Daugelis mano, jog jaukūs gali būti tik erdvūs, dideli ir prabangūs namai. Taip manantieji labai klysta, jaukumas slypi paprastume ir detalėse. Norint susikurti jaukius namus, visai nereikia išleisti daugybės pinigų, tam tiesiog reikia kūrybiškumo ir įvairiausių smulkmenų.

Nuo ko gi pradėti? Tai labai dažnai užduodamas klausimas. Jaukumas yra asmeninis dalykas, norint prisijaukinti namus, juos rengiant ar puošiant reikia įdėti daug meilės. Prabangūs daiktai, jaukumo nesuteiks, tam reikia įvairių detalių ir smulkmenų. Tačiau viena svarbiausių taisyklių – neapkrauti namų bereikalingais daiktais. Namai nėra sandėlis, kad į jį galėtume krauti viską. Su baldais nereikia persistengti, jei namai mažesni, stenkitės juose statyti kuo mažiau baldų, didesnėje erdvėje baldų išdėstymas gali būti įvairesnis, tačiau persistengti nereikėtų. Taip pat, labai svarbios spalvos. Jaukūs namai paprastai būna švelnių, nerėkiančių spalvų. Itin spalvoti ir ryškūs namai, ne visuomet atrodo patraukliai ir jaukiai. Spalvos turėtų būti ramios, tačiau nereikia apsiriboti tik viena spalva, nes tuomet bus nuobodu. Naudokite keletą tarpusavyje derančių spalvų, o ryškiomis detalėmis užpildykite tuštumą. Su detalėmis taip pat nereikia persistengti. Nebūtina nukrauti lentynų visomis turimomis statulėlėmis, gėlėmis ir kitais daiktais.

Interjerą labai puošia medinės detalės. Jaukumo visuomet suteikia mediniai nuotraukų rėmeliai, medinės vazos, lentynos, taip pat saikingai naudojamos įvairios medinės smulkmenos. Apstatyti namus vien mediniais baldais ar detalėmis neverta, tai neatrodys skoningai ir nesuteiks jaukumo, reikia akcentuoti detales, tačiau stengtis jų nepadauginti. Dabar itin populiarūs mediniai užrašai, kuriuose susipina tokie žodžiai kaip: šeima, meilė, laimė, ponas ir ponia. Galima sugalvoti įvairiausių variantų ir frazių, o tokius žodžius galima pasidėti ant lentynos, perkelti juos ant paveikslo arba pakabinti ant sienos. Pasirinkę medines detales nesuklysite, paprastai jos pagamintos su meile yra kokybiškos ir ilgaamžės. Mediena yra ekologiška ir nekenksminga aplinkai, todėl drąsiai galima rinktis medinius puošybos elementus ir detales. Jaukumo taip pat suteikia ir augalai, viena kita gyva gėlė tikrai nepamaišys, tačiau nereikia namų paversti botanikos sodu.

Kuriant namo ar kiemo dizainą taip pat galima apsvarstyti medinių detalių variantus. Anksčiau namai būdavo puošiami medinėmis langinėmis, jos suteikia autentiškumo ir sukelia sentimentus. Nuomonė, jog langinės yra atgyvenęs dalykas yra gana klaidinga, pasitelkus naujas technologijas ir apžvelgus naujausias namų statybos tendencijas, matyti, jog mediniai namai vėl tampa madingi. Langinės mediniam namui suteikia žavesio, vien jau iš pažiūros mamas atrodo jaukus, pasinaudojus šiuolaikiniais dizaino sprendimais langinės neatrodys nuobodžiai ir senoviškai, be to, langinės suteikia namams šilumos. Dizaineriai taip pat teigia, jog naujakuriai vis dažniau renkasi namus puoštus langinėmis, žinoma jos labai skiriasi nuo anų laikų langinių ir atrodo visai kitaip, tačiau jos suteikia jaukumo ir išskirtinumo.

Detalėse slypi visko paslaptis. Jos svarbios ne tik interjere, visose situacijose detalės atlieka svarbų vaidmenį. Taip yra ir su namų puošyba. Mediniai elementai yra natūralūs, o tai kas natūralu, yra ir jauku. Į interjerą įtraukiant įdomių medinių aksesuarų, elementų bei smulkmenų, pamatysite, jog namai tampa jaukūs ir mieli. Kiekvienas jaukumą gali suvokti savitai, svarbiausia, jog jauku būtų jums patiems, o jei jausitės gerai jūs, gerai jausis ir tie, kurie pas jus apsilankys. Nereikia bijoti medienos, ir mediniai daiktai gali atrodyti šiuolaikiškai ir stilingai. Pavartykite naujausius namų interjero žurnalus, apsilankykite interjero puošybos parduotuvėse ir pastebėsite, jog mediniai elementai papuošia, bei kuria jaukumą.