Šiandien rinka pripildyta įvairiausiais gaminiais. Galime nusipirkti viską ko geidžia širdis. Renkantis baldus, konkuruoja dvi pagrindinės medžiagos, tai mediena ir plastikas. Iš abiejų gaminami įmantriausių formų ir dizaino baldai. Plastikiniai baldai populiaresni dėl savo mažesnės kainos ir paprastesnės priežiūros, tuo tarpu medinius baldus mieliau renkasi žmonės vertinantys prabangą, ilgaamžiškumą ir kokybę. Plastikas bei mediena naudojami įvairiausiems tikslas, tačiau jie taip pat puikiai tinka ir baldų gamybai. Mediniai baldai dažniausiai gaminami pagal individualius užsakymus, todėl klientai gali patys susikurti savo norimo baldo dizainą, kurį vėliau išpildo medienos meistrai.

Populiariausiais mediniais baldais vis dar išlieka rašomieji bei valgomojo stalai, lovos, kėdės, spintos, svetainės baldai, lentynos, virtuvės baldai, spintelės, taip pat lauko baldai, suolai. Medinius baldus renkasi ir biurai, norintys išsiskirti savo savitu stiliumi ir atrodyti prestižiškai. Daugumai žmonių nėra labai svarbu iš kokios medžiagos pagaminti baldai. Vis dėlto, laikui bėgant, plastikiniai baldai gali sukelti tam tikrus sveikatos sutrikimus, dėl jų sudėtyje esančių nenatūralių medžiagų. Žinoma, sveikatos problemų gali ir nebūti, tačiau nenorintys rizikuoti savo sveikata, mieliau renkasi medinius gaminius. Kaip jau žinoma, mediena yra pati natūraliausia medžiaga, todėl iš jos pagaminti baldai ir kiti gaminiai yra saugūs ir nekelia alergijų bei kitų sveikatos problemų. Taip pat, mediniai baldai yra kur kas patvaresni ir ilgaamžiškesni nei kiti baldai, todėl nereikia abejoti jų kokybe. Tokie baldai tikrai greitai nesusidėvės ir jų nereikės pakeisti naujais. Kalbant apie plastikinius baldus, jų kaina yra žemesnė, todėl kartais nuo to gali nukentėti kokybė, baldai greičiau sulūžta ir nusidėvi. Nepaisant to, plastikiniai baldai taip pat yra puikus sprendimas tiek namams, tiek biurui ar net sodui. Be to, plastikinius baldus lengviau prižiūrėti, o jų dizainas labiau dera prie modernaus interjero. Mediniai baldai pasižymi prabangia išvaizda. Nebūtinai baldas turi būti pilnas raižinių ar kitų ornamentų, puošybos elementų, pati mediena jau atrodo prabangiai ir kokybiškai. Taigi, turint medinius baldus net ir labai nesistengiant, prabangos įspūdis yra sukuriamas. Nereikia nuvertinti ir plastikinių baldų, jie taip pat gali atrodyti prabangiai, o kartais net ir geriau nei mediniai, kuriuos baldus rinktis, nusprendžia pats žmogus.

Mediena yra labai universali, todėl iš jos gali būti gaminami ir nestandartiniai baldai. Paprastai iš lygiai nušlifuotų ir tinkamai apdirbtų medinių lentų yra gaminami stalai, spintos, lovos. Lauko baldams dažniau pasirenkami rąstai, jie reikalauja mažiau apdirbimo, tačiau neatsilieka savo išvaizda ir kokybe. Dabar ypač populiarėja baldai, pagaminti iš medinių palečių. Anksčiau medinės paletės būdavo išmetamos arba atiduodamos perdirbimui, tačiau laikui bėgant atsirado dailidžių, kurie sugalvojo, jog paletės puikiai tinka baldų gamybai. Šiandien iš tokių palečių galima pagaminti gana nemažai baldų. Iš jų gaminami stalai, kėdės, lovos, lentynos, indaujos, netgi sofos ir foteliai. Dažniausiai gaminami lauko baldai, tačiau baldai pagaminti iš medinių palečių puikiai dera ir prie kambario interjero.

Geras meistras ir iš paprastų medžiagų gali pagaminti neįtikėtinus baldus, kurie atrodo kokybiškai ir yra tvirti. Tereikia turėti idėją ir noro dirbti, suderinus abu elementus, gimsta neįtikėtini projektai. Renkantis baldus svarbiausias nuspręsti ko iš tiesų norima ir kuo turi pasižymėti baldas. Jei reikia kokybės, natūralumo ir ilgaamžiškumo, tuomet verta rinktis medinius baldus. Na, o jei svarbiausias šiuolaikiškumas, lengva priežiūra, bei kainos ir kokybės santykis, tuomet galima rinktis plastikinius baldus. Ir vieni ir kiti badai tikrai atrodo gražiai ir atitinka kiekvieno poreikius.