Mediniai baldai labai vertingi, jie suteikia namams prabangos, išskirtinumo bei jaukumo. Medinės detalės puošia namus ir paįvairiną įprastinius dizaino sprendimus, be to, šie baldai turi išliekamąją vertę. Mediniai baldai atrodo prabangiai ir solidžiai, jie natūralūs ir ilgaamžiai tačiau, norint, jog tokie baldai tarnautų ilgai ir nenusidėvėtų, jiems reikalinga ypatinga priežiūra. Tinkamai prižiūrimi mediniai baldai, gali tarnauti ir kelis šimtmečius. Mediena, yra natūralus produktas, todėl laikui bėgant gali šiek tiek keistis baldo spalva, tačiau tai visiškai neįtakoja baldo kokybės.

Pagrindiniai aspektai į kuriuos reikia atkreipti dėmesį norint išlaikyti baldų kokybę, tai tinkama baldo pastatymo vieta, priežiūra ir laikymo sąlygos. Mediena itin nemėgsta vandens, drėgmės, staigių temperatūros pasikeitimų, saulės, karščio ir šalčio. Jei baldas apipilamas vandeniu, nedelsiant reikia jį nusausinti. Taip pat geriau baldus statyti ten, kur būtų kuo mažiau tiesioginių saulės spindulių ar šilumos sklindančios nuo radiatorių, tokia šiluma gali neigiamai paveikti baldo būklę, mediena ima skilinėti, keičiasi spalva, išvaizda. Štai keletas pagrindinių, medinių baldų priežiūros patarimų, padėsiančių baldus apsaugoti nuo greito nusidėvėjimo ir kitų neigiamų faktorių.

 • Norint apsaugoti baldus nuo blukimo, patartina jos laikyti vietoje, kurioje nėra tiesioginių saulės spindulių.
 • Radiatoriai, taip pat nėra pati tinkamiausia vieta mediniams baldams. Taigi, juos reikėtų statyti atokiau, taip bus išvengiama temperatūros svyravimų, kurie nėra naudingi medienai.
 • Reikia reguliariai valyti dulkes, jei būtina kas 5-6 mėnesius nupoliruokite baldų paviršių. Kad nuvalius dulkes, jos nepakiltų į orą ir vėl nesusėstų ant baldų, šiek tiek sudrėkinkite audinį, kuriuo valomi baldai.
 • Kad valant baldus, reikėtų kuo mažiau trinti, patartina naudoti gerai sugeriančias valymo medžiagas ir priemones.
 • Jei ant baldų tiesiami apdangalai, dedamos servetėlės ar kiti dekoro elementai, patartina atidžiai apžiūrėti ar jie nepažeis medienos ir nepaliks nepageidaujamų dėmių. Servetėlės ir apdangalai apsaugo baldus nuo dėvėjimosi, tačiau reikia pasirinkti tinkamus audinius ir įsitikinti, jog jie nedažo.
 • Statant ir dėliojant įvairias dekoracijas, servizus ir kitas puošmenas ant medinių baldų, reikia stengtis jų neperkrauti ir nestatyti ant jų per didelio svorio.
 • Patartina nelaikyti plastikinių arba guminių daiktų ant medinių baldų paviršiaus.
 • Baldų stumdymas nėra pati geriausia mintis, reikėtų stengtis baldus pernešti, taip apsaugosite ne tik baldus, tačiau ir grindis.
 • Kvepalai, alkoholis ir kitokie medikamentai gali apgadinti apdailą, todėl patekus šioms medžiagoms ant baldų, reikia nedelsiant jas nuvalyti.
 • Vanduo taip pat gali pakenkti, todėl jį reikia gerai nuvalyti ir nusausinti paviršių. Vanduo gali blukinti ar palikti šviesias dėmes.
 • Jei namuose pakankamai drėgna, reikėtų naudoti drėgmės sugėrėjus ir kitokias medžiagas, padedančias sausinti orą. Mediniai baldai nemėgsta drėgmės, nuo jos baldai plečiasi.
 • Jeigu ant baldo statomas karštas puodelis ar kitas karštas daiktas, patartina padėti padėkliuką ir ant jo statyti karštus daiktus.

Dažnai baldai turi ir gamintojo instrukcijas, jose gali būti nurodyti tam tikri patarimai, atkreipkite dėmesį į tokius patarimus, jie padės ilgiau išsaugoti baldus nepakitusius. Mediniai baldai yra puiki investicija, įsigijus tokius baldus, juos galima naudoti visą gyvenimą, o vėliau perduoti ir ateities kartoms. Kadangi baldai padaryti iš natūralios medžiagos medienos, juos galima nesunkiai restauruoti ir atnaujinti, todėl baldai universalūs ir ilgaamžiai. Tinkama baldų priežiūra ir priemonių pasirinkimas, padės džiaugtis baldais daugelį metų.